hatz części

Wskaźnik zagęszczenia.

Każda maszyna budowlana posiada właściwe dla siebie przeznaczenie. Wiele maszyn nadaje się do prac wielu typów, niektóre z kolei używa się jedynie do jednej określonej jej czynności. Maszyny budowlane można rozdzielić na parę rodzajów. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, maszyny do transportu samochodów, urządzenia do tworzenia oraz transportowania betonu i inne pomocnicze maszyny.
Żadna budowa nie może być przeprowadzona bez podstawowych maszyn, które są podstawą funkcjonowania. Maszyny takie można nabywać bądź wynająć od firm zajmujących się dzierżawą tego typu urządzeń.
Każda z tych maszyn musi być obsługiwana przez jednostkę dobrze do tego przygotowaną hatz części i przyuczoną.
Ażeby zapoczątkować budowę oprócz maszyn budowlanych, każdy wykonawca powinien znać parę podstawowych pojęć ,a także potrafić spożytkować je w praktyce. W zależności od typu inwestycji należy ocenić grunt, jego zagęszczenie, ułożenie, nośność.
Jednym z bardzo znaczących terminów jest wskaźnik zagęszczenia. Jest to miara, dzięki której można ocenić spójność gruntu. Wskaźnik ten to iloraz gęstości objętościowej szkieletu analizowanej gleby do maksymalnej gęstości objętościowej gruntu, oznaczonej metodą badania wilgotności optymalnej.
Wskaźnik ten waha się w granicach 0,90 – 1,00.
Badania dotyczące wskaźnika zagęszczenia wykorzystuje się tylko w przypadkach podkładów nasypowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s